bebeoli.pl

dziecko, parenting

gdzie nad morze z dzieckiem
Lifestyle

Bezpieczne wakacje z dziećmi nad morzem

Po raz pierwszy wyjeżdżacie z całą rodziną na wakacje nad morzem i przez to boisz się, że coś pójdzie nie tak lub że popełnisz jakiś błąd, przez który wasz wypoczynek w ogóle się nie uda? Jeżeli wszystko sobie dobrze zaplanujesz i przygotujesz się na różne, często nieprzyjemne sytuacje, na pewno wczasy przebiegną w pozytywnej i spokojnej atmosferze.

Przede wszystkim zadbaj na nich o bezpieczeństwo swoich pociech. Na pewno zresztą to o nie martwisz się najbardziej, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie zabierałeś dzieci aż tak daleko. Spróbuj więc poszukać w Internecie odpowiedzi na pytanie, gdzie nad morze z dzieckiem warto się wybrać. Znajdź ośrodki turystyczne przystosowane do obsługi najmłodszych i najmniejszych turystów. Następnie zacznij już przygotowywać wszystkich do planowanego wyjazdu. Im lepiej to zrobisz, tym większa szansa na to, że wakacje rzeczywiście będą udane.

Podróż na wakacje z dzieckiem – jak zorganizować?

Sama podróż nad morze potrafi być dla dzieci dość niewygodna i niekomfortowa, zwłaszcza jeśli musicie dotrzeć nad Bałtyk z południa Polski. Zrezygnuj więc z wciskania się do zatłoczonego pociągu lub autobusu. Dzieciom najwygodniej będzie po prostu w samochodzie, tobie zresztą również. Pamiętaj, że maluchy do pewnego wieku muszą koniecznie podróżować w specjalnych i dopasowanych do ich wzrostu i wagi fotelikach samochodowych.

Jeżeli zakładasz, że podróż potrwa przynajmniej pięć godzin lub dłużej, pamiętaj o tym, by regularnie robić przerwy. Średnio co dwie godziny powinniście zatrzymać się na jakimś parkingu, aby dziecko mogło rozprostować nogi i na spokojnie coś zjeść. A jeżeli twój maluch zmaga się z chorobą lokomocyjną, pamiętaj o tym, by przed podróżą podać mu środek zatrzymujący nudności i wymioty.

Gdzie nad morze z dzieckiem?

Na pewno tam, gdzie zawsze jest słonecznie i ciepło. Ale musisz uważać na to, by nie przegrzać dziecka, które zupełnie inaczej reaguje na wysokie temperatury niżeli ty sam. Dziecięca skóra jest bardzo wrażliwa. Łatwo można ją podrażnić czy nawet oparzyć. Starajcie się więc unikać leżenia w pełnym słońcu, a już zwłaszcza w godzinach południowych. Zawsze próbujcie znaleźć na plaży zacienione miejsce, by to w nim się rozłożyć. Uważaj też na to, jak ubierasz maluszka. Oczywiście po kąpieli w chłodnym morzu powinieneś okryć go jakimś szlafrokiem lub ciepłym ręcznikiem, ale nie możesz nakładać na niego zbyt wielu warstw, które drastycznie zmienią temperaturę jego ciała. Dzieci na wakacjach najlepiej ubierać na cebulkę, by w razie czego zawsze móc ściągnąć z nich jakąś warstwę odzieży.