Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Piasek kinetyczny – kreatywna zabawa z dzieckiem

20 listopada 2021 piasek kinetyczny

O tym, że dzieci uwielbiają się bawić w piaskownicy wie każdy. Co jednak zrobić w zimowe lub deszczowe dni? W takich przypadkach świetnie sprawdzi się piasek kinetyczny, który może zostać wykorzystany do lepienia, przesypywania czy formowania nowych kształtów. Dzieci go uwielbiają, a często nawet bardziej preferują niż tradycyjny piasek. Z kolei specjaliści przekonują, że piasek ma wiele zalet.

Co to jest piasek kinetyczny?

Piasek kinetyczny bazuje na ziarnach zwykłego piasku, do którego został dodany specjalny polimer. W efekcie piasek jest miękki i wilgotny, przez co przypomina swoją konsystencję plastelinę. Ponieważ nie jest sypki, nie tworzy bałaganu, świetnie nadaje się więc do domów, przedszkoli, świetlic. Piasek jest w 100% bezpieczny dla dzieci i nie zawiera czynników uczulających.

Zabawa piaskiem kinetycznym i jej zalety

Zabawa piaskiem kinetycznym sprawia dzieciom ogromną frajdę. Przy okazji pozwala ona ćwiczyć najmłodszym zdolności manualne i koordynację. Poszerza także wyobraźnię i zachęca do kreatywności, poprzez tworzenie nowych form i kształtów. Jedną z największych zalet piasku kinetycznego są jego właściwości terapeutyczne i relaksujące. Dzieci w trakcie zabawy wyciszają się i uspokajają. Piasek kinetyczny sprawdzi się więc w przypadku maluchów, które mają problem z kontrolowaniem emocji bądź przeżywają duży stres.

Jak wygląda zabawa piaskiem kinetycznym?

Aby zabawa piaskiem kinetycznym była urozmaicona, warto sięgnąć po dodatkowe akcesoria jak foremki, wałki do ciasta czy klocki. Często są one obecne w zestawie wraz z piaskiem. Idealnie nadaje się on do domu, ponieważ nie brudzi i nie przykleja się do powierzchni. Mimo to, warto umieścić piasek w kuwecie lub specjalnym pojemniku, który będzie dzieciom przypominał piaskownicę.

Gdzie kupić piasek kinetyczny?

Piasek kinetyczny warto zakupić w zaufanym sklepie, takim jak Moje Bambino. Oferuje on piasek kinetyczny w różnych kolorach. Produkt pochodzi od sprawdzonych producentów. Piasek jest nietoksyczny i nie wywołuje alergii. Można także liczyć na jego atrakcyjne ceny i szybką dostawę – zakupów dokonuje się wygodnie drogą online,

Na rynku nie brakuje zabawek i akcesoriów dla dzieci. Problem w tym, że najmłodsi cenią sobie prostotę. Stąd tak duża popularność piasku kinetycznego, który przypomina zabawę w piaskownicy. To aktywność, która nigdy się nie nudzi, a przy okazji wciąga także dorosłych. Zajęcie łagodząco działa na zmysły i pozwala się dzieciom wyciszyć, a jednocześnie sprawia im wiele radości!

Redakcja bebeoli.pl

Redaktorzy Bebeoli.pl to zespół zaangażowanych i doświadczonych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na temat dzieci, rodzicielstwa, zdrowia, zakupów i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, merytorycznych i inspirujących artykułów, które wspierają rodziców w codziennych wyzwaniach i pomagają im w wychowywaniu szczęśliwych i zdrowych dzieci.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Prezent na chrzest
grzywka na boki
piasek kinetyczny

Jesteś zainteresowany reklamą?

piasek kinetyczny