bebeoli.pl

dziecko, parenting

gra dla 7 latka
Dziecko

Odpowiednie gry dla 7 latków – gry planszowe i komputerowe, propozycje.

Gry to bardzo przydatne akcesoria, które pomagają w wielu aspektach rozwojowych małych dzieci. Dzięki nim dziecko w naturalny sposób poznaje świat, nabiera doświadczenia, jak również kształtuje swoje cechy fizyczne i motoryczne. Tego rodzaju rozrywka bardzo pozytywnie wpływa na cały organizm młodego człowieka pod warunkiem, że jest odpowiednio dobrana i dostosowana do poziomu rozwoju bobasa.

Jak dobrać gry do wieku i upodobań dziecka?

Jaka gra dla 7 latka będzie ciekawa, rozwijająca i pożyteczna? Gry komputerowe czy planszowe? Które z nich posiadają więcej walorów? W obecnych czasach rodzice oraz opiekunowie posiadają bardzo szeroką gamę propozycji, które warto wdrożyć w życie dziecka, jak i całej rodziny. Dzięki odpowiednio przygotowanym, planszówkom możliwa jest zabawa z bliskimi. Nawiązanie odpowiednich relacji, jak również nabranie zaufania przez najmłodszych do swoich rodziców. Taka gra pobudza nie tylko myślenie, ale także usprawnia całe ciało. Gry manualne przybierają coraz to nowszą postać i formę, dlatego też tak bardzo ciekawią i uczą.

Gry dla siedmiolatków – co wybrać?

Idealna gra dla 7 latka powinna być przede wszystkim zgodna z jego zainteresowaniami. Każde dziecko w tym wieku wykazuje już zaciekawienie danymi tematami. Jedni lubią lalki, drudzy sport, a jeszcze inni fascynują się danym zawodem lub zajęciem. Warto te upodobania uwzględnić podczas wyboru rozrywki. Wśród najbardziej wartościowych propozycji dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym znajdą się: gry słowne – „Łap za słówka”, „Słowostwory”, gry logiczne i matematyczne – „Blokus”, „Ubongo”. Ponadto propozycjami wartymi do zapamiętania są gry takie jak: Tematyczne Monopoly, „5 sekund” czy „Magiczne Drzewo”.

Gry planszowe dla najmłodszych – i nie tylko!

Gry planszowe nie są jedyną propozycją dla najmłodszych. W stale rozwijającym się świecie warto sięgnąć także po gry znajdujące się w sieci. Gry elektroniczne odtwarzane na ekranie monitora komputera lub urządzeń mobilnych również posiadają wiele walorów i zalet. Te programy pozwalają podążać za stale rozwijającą się technologią, uczą logicznego myślenia, współzawodnictwa, refleksu czy zapamiętywania.

Oba rozwiązania są bardzo korzystne dla rozwoju dziecka. Jednakże oba niosą też za sobą pewne zagrożenia. Każdą z tych aktywności należy kontrolować. Rodzice powinni zwracać uwagę na treści, które przekazywane są podczas tych gier, ma czas przebywania przed ekranem lub wpatrywania się w małe elementy planszówek, a także sposobie ich wykorzystywania przez maluchów. Gry powinny być dostosowane do wieku dziecka oraz jego upodobań.