bebeoli.pl

dziecko, parenting

otulacz dla niemowlaka
Dziecko

Czy warto kupić otulacz dla niemowlaka?

Wyprawka dla niemowlaka, to ogromne wyzwanie, zwłaszcza dla świeżo upieczonych rodziców. Rynek przepełniony jest różnymi gadżetami, które czasami są kiepskiej jakości. Faktem jest, że wszystko, ci znajduje się w otoczeniu niemowlaka, powinno być bezpieczne, najlepiej certyfikowane. Tylko wtedy mamy pewność, że przedmiot może być w bliskim kontakcie z wrażliwą skórą dziecka. Na co szczególnie, warto zwrócić uwagę? Które elementy wyprawki są najważniejsze?

Otulacz dla niemowlaka – niezastąpiony i wielofunkcyjny

W tym artykule skupimy się na jednym z ważniejszych elementów wyprawki. Bez wątpienia na liście, musi znaleźć się otulacz dla niemowlaka. A cóż, to takiego?

Otulacze dla niemowląt, to nic innego, jak skrawek wysokiej jakości materiału, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Doświadczone mamy na pewno potwierdzą ten fakt. Jest to produkt, który nieraz uratuje Wam życie.

Dlaczego warto go mieć?

Otulacz dla niemowlaka to wielofunkcyjny skrawek materiału, który posłuży Ci za kocyk, ochroni dziecko przed słońcem, uratuje sytuację, gdy trzeba będzie nakarmić latorośl, podczas spaceru. Gdy dziecko ma skłonności do ulewania, pomoże Ci doprowadzić  go do porządku, a podczas zasypiania, będzie miękkim i przyjemnym elementem, zastępującym dłonie mamy. Otulacze dla niemowlaka przydają się w domu, podczas wizyty u pediatry, w odwiedzinach u dziadków, czy na spacerze. Idealny produkt do wózka, w podróży i na macie podczas zabawy w ” a kuku”. Możemy je wykorzystać, też podczas pierwszych kąpieli, aby dno wanienki nie było zbyt śliskie. Otulacz ochroni  ubranie podczas karmienia, a podczas odbicia, to absolutny must have. Otulacz dla niemowlaka, to bardzo przydatna rzecz, którą warto zapisać na liście wyprawkowej. 

Jaki otulacz wybrać?

Koniecznie wybierajmy otulacze, które są z wysokiej jakości materiałów i posiadają certyfikat oeko-tex – jest to gwarancja, że zostały wykonane z bezpiecznych dla malucha tkanin.

Najbardziej popularne, to te, wykonane z bawełny. Na szczególną uwagę zasługuje muślin bawełniany, który jest antyalergiczny, delikatny i przyjemny w dotyku. Otulacze z bambusa są idealne na lato i wiosnę. Mieszanka bawełny i lnu, to również ciekawe połączenie dwóch naturalnych i oddychających tkanin. Len, to także idealna propozycja na ciepłą porę roku.

Otulacze dla niemowlaka są w asortymencie wielu sklepów. Najlepiej wybierać te, polskiej produkcji, które wyróżniają się wysoką jakością.