bebeoli.pl

dziecko, parenting

malowanie farby
Dziecko

Malowanie po numerach – zabawa dla całej rodziny

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się różnego rodzaju formy artystyczne. Nie trzeba mieć wcale wielkich umiejętności, aby stworzyć cudowne obrazy! Sposobów jest kilka. Popularny jest zarówno haft diamentowy, jak i malowanie po numerach. Z pewnością każdy pamięta podobne zabawy z dzieciństwa. Kolorowanki, gdzie trzeba było uzupełnić poszczególne elementy odpowiadającymi numerom kolorami. Każde dziecko lubiło takie zabawy! Teraz mogą bawić się w to także dorośli. Malowanie po numerach jest zajęciem dla całej rodziny!

Czym różni się malowanie po numerach od zwykłych kolorowanek?

Może się wydawać, że malowanie po numerach to nieco dziecinne zajęcie. Nic bardziej mylnego! To coś zupełnie innego od zwykłych kolorowanek. Przede wszystkim do malowania po numerach wykorzystuje się farby. Za pomocą precyzyjnych pędzelków można tworzyć naprawdę niesamowite obrazy. Od dzieł sztuki, przez krajobrazy, aż po własne zdjęcia! Każdy obraz może być przerobiony na płótno. Malowanie po numerach jest bardziej precyzyjne od zwykłych kolorowanek. Dzięki farbom w wielu kolorach można uzupełnić małe elementy, które dopiero na koniec stworzą pełny obraz. Efekt jest niesamowity! Na pewno nie będziesz się go spodziewać. Obraz malowany po numerach wygląda bardzo realistycznie i pięknie. 

farby
wymalujtosam.pl

Malowanie po numerach dla dzieci 

Są także obrazy, które malować mogą dzieci. Nie są one aż tak trudne i czasochłonne. Są to postacie  z bajek czy dziecięce motywy. Taki obraz jest mniejszy, przez co pociecha na pewno się nie znudzi ani nie zniechęci. Tak więc malowanie po numerach dla dzieci można indywidualnie dobrać. Jest cała masa wzorów, z których na pewno coś spodoba się maluchom. Można więc zamówić kilka wzorów, dla całej rodziny, i razem malować! To twórcze zajęcie i świetny sposób na wspólne spędzenie czasu. Malowanie po numerach jest rozwijające, przyjemne i daje dużą satysfakcję. Jest to hobby, które bardzo wciąga! Dlatego od razu warto zamówić kilka wzorów. To również świetny pomysł na prezent. Można podarować gotowe dzieło albo zestaw, aby ktoś również wciągnął się w malowanie. 

malowanie farbami
wymalujtosam.pl

Jak wygląda zestaw do malowania po numerach?

Malowanie po numerach to cały zestaw potrzebny do stworzenia obrazu. Składa się na niego płótno z nadrukowanym wzorem, zestaw pędzelków oraz potrzebne kolory farb. Wszystkie są ponumerowane i wysłane w odpowiedniej ilości do stworzenia danego obrazu. Można wybrać różne formaty obrazu. Zwykle są trzy lub cztery. Do tego decyduje się także, czy chcemy samo płótno, czy też płótno naciągnięte na ramę. Wszystko można indywidualnie dostosować. Warto też pomyśleć o wzorze stworzonym z naszego własnego zdjęcia! Możemy mieć obraz do malowania po numerach z naszymi podobiznami, ukochanym zwierzakiem czy ulubionym zdjęciem. Własnoręcznie namalowany będzie wyglądał naprawdę pięknie! Z pewnością stanie się najlepszym dodatkiem w domu!