bebeoli.pl

dziecko, parenting

ile jeść w ciąży
Parenting

Gdy oczekujemy naszego potomka – o tym pamiętaj!

Kobieta, która oczekuje dziecka, przeważnie zastanawia się nad wieloma kwestiami. Z każdej strony słyszy różnego rodzaju rady, odkrywa, jak to wszystko działa i na co trzeba zwracać uwagę, by każda rzecz dobrze wpłynęła na jej potomstwo oraz na nią samą. W takim razie pewnie zastanawia się też nad tym, ile jeść w ciąży. W końcu jest to ważne, by dostarczać sobie oraz dziecku odpowiedniej ilości jedzenia oraz materiałów odżywczych każdego dnia. Jednak wydaje się, że nie jest to tak proste, jakby się mogło wydawać. Ale nic bardziej mylnego, trzeba jedynie znać parę rzeczy.

Ile jeść w ciąży?

Przede wszystkim kobieta nie powinna w tej chwili zacząć jeść za dwóch. Po pierwsze dlatego, że jej dziecko jest malutkie i nie potrzebuje takiego posiłku jak ona sama, ale o wiele mniej. Wystarcza mu w sumie to, co jego matka spożywa w ciągu dnia. Potrzeba jedynie jeść o około trzysta kilokalorii więcej na dobę. Nie jest to wiele. To w sumie jeden dodatkowy posiłek, który ma uzupełnić energię. W takim razie, gdy chodzi o to, ile jeść w ciąży, to tę sprawę mamy pewnie załatwioną.

Dieta dla kobiet w ciąży

Kolejna rzecz, to co jeść w ciąży. Tutaj pojawiają się różne głosy. Niektórzy chętnie wysłaliby matki na specjalne diety, które są tak skonstruowane, by niczego im nie brakowało. Jednak przyznajmy szczerze, że nie jest to łatwy czas dla kobiety i ta na pewno wolałaby mieć pewną swobodę życia w tym czasie.

Dlatego trzeba zadbać o pewne rzeczy w nieco inny sposób. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że kobieta nie musi drastycznie zmieniać swoich przyzwyczajeń i nagle rezygnować ze wszystkiego, co do tej pory jadała. Nie, nawet może wciąż sięgać po ulubione dania, ale na pewno powinna zwracać uwagę na to, by nie były ciężkostrawne. Tak, to może jej trochę zaszkodzić, a nikt nie lubi sprzątać po zwróconym posiłku. Dlatego warto o tym pamiętać.

Czego nie powinna jeść kobieta w ciąży?

Kolejna sprawa to, że kobieta powinna unikać słodyczy. I najlepiej zastępować je zdrowymi przekąskami. W Internecie aż się roi od zdrowych przepisów, które na pewno przykuwają uwagę i sprawiają, że kobieta od razu wie, na co powinna się zdecydować. Są przecież różne ciasta fit, w których nie ma cukru, a mimo to są one słodkie, pożywne i zdrowe. Do tego na pewno zwrócimy szczególną uwagę na owoce i warzywa. Dzięki nim dodajemy sobie niezbędnych składników odżywczy oraz witamin, których teraz szczególnie potrzebujemy. W takim razie na pewno powinniśmy na wiele rzeczy w tym czasie uważać. Ale jednocześnie nie obawiajmy się, że to wszystko będzie dla nas zbyt trudne do osiągnięcia.