bebeoli.pl

dziecko, parenting

dieta matki karmiącej tabela
Lifestyle

Jak powinna odżywiać się mama?

Z pewnością wiele kwestii okołociążowych i poporodowych jest ważnych dla kobiet. Pragną przecież dobrze zadbać o siebie, ale także o samo dziecko i sprawić, by niczego mu nie brakowało podczas jego całego rozwoju. Zatem chętnie przekonamy się, jak powinna wyglądać poprawna dieta matki karmiącej tabela. Wiadomo, że odpowiednie odżywianie się wpływa też na rozwój samego dziecka. Jeśli kobieta potrafi o siebie zadbać, to łatwiej będzie jej też przypilnować swojego potomstwa i sprawić, by wszystko dobrze się układało. Warto przy tym zwracać uwagę na piramidę żywieniową. Jest to dosyć ważna kwestia bez względu na to, czy jesteśmy w ciąży, czy po porodzie, czy karminy piersią, czy już nie. W każdym razie na pewno warto przy tym dbać o siebie i swoje potrzeby, ale zapominać, że mamy pod opieką dziecko, które jest całkowicie zależne od nas.

Jak powinna odżywiać się mama?

W takim razie na pewno spojrzymy na to, jak wygląda dieta matki karmiącej tabela. Z tego dowiemy się, że wodę możemy pić w dowolnych ilościach przez cały dzień. Jednak nie powinniśmy przy tym zapominać, że nie może jej być mniej niż około trzech litry na dobę. Tak, jest tego sporo, ale organizm matki bardzo tego potrzebuje. Dlatego zawsze warto mieć przygotowaną butelkę pod ręką. Jednak do tego zaliczają się także zupy, herbaty i tego typu rzeczy. Jeśli jednak chodzi o kawę czy herbatę, to trzeba nie przesadzić z ilość. Teina i kofeina nie jest zbyt zdrowa na co dzień, a co dopiero w takim stanie. Dlatego warto to ograniczyć do na przykład jednej filiżanki kawy. W tym czasie możemy jednak nieco odpuścić z alkoholem. W ciąży jest absolutny zakaz spożywania go. Jednak podczas karmienia piersią możemy już do niego wrócić. Trzeba jedynie pamiętać, że nie wolno karmić tak swojego dziecka zaraz po wypiciu butelki piwa czy lampki szampana. Trzeba odczekać odpowiedni czas i dopiero wtedy można nakarmić swoje dziecko.

A co, jeśli chodzi o samo jedzenie?

Na pewno możemy sięgać po różnego rodzaju owoce i warzywa, które na pewno mamy w swoim zasięgu. Dobre są też bakalie, a szczególne migdały, które przydadzą nam się w okresie, gdy zauważymy u siebie zgagę. Bardzo dobrze na nią pomagają. Możemy też sięgać po inne produkty spożywcze, ale w odpowiednich ilościach, dzięki czemu na pewno dostarczymy naszemu dziecku wszelkich niezbędnych składników odżywczych, a do tego na pewno sami o siebie zadbamy. Zatem na pewno powinniśmy o tym pamiętać dzisiaj. Przekonamy się, że nie jest to tak trudne do wykonania, jakby się mogło nam wydawać jeszcze przed tym czasem.