Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

A kiedy rodzimy? Czyli o przygotowaniach do porodu

3 maja 2021 jak wyznaczyć termin porodu

Czas ciąży wydaje się dla kobiet nie mieć końca, ale z drugiej strony pędzi tak, że warto wiedzieć, jak wyznaczyć termin porodu, by się do niego odpowiednio przygotować. Nigdy przecież nie wiemy, kiedy dokładnie do tego wszystkiego dojdzie i nie chcemy, by nas to wszystko zaskoczyło. Musimy przecież odpowiednio się przygotować, dzięki czemu na pewno dobrze się będziemy przy tym czuć, nie będzie się dodatkowo stresować, ani denerwować, co mogłoby na nas źle wpłynąć w tym czasie.

Pierwsze przygotowania do porodu

Kobieta powinna wcześniej zadbać odpowiednie rzeczy, które zabierze ze sobą do szpitala. Na pewno przyda jej się odpowiedniej wielkości torba na kółkach, gdzie będzie miała przygotowane ubrania dla siebie, swojego dziecka oraz męża, który z pewnością chętnie przybędzie tam razem z nią i przekona się, jak wygląda poród. A do tego będzie odpowiednią pomocą dla samej rodzącej. Pomoże jej zawalczyć o to, by wszystko wyglądało idealnie.

Jak wyliczyć, kiedy będę rodzić?

W każdym razie, jeśli chodzi o to, jak wyznaczyć termin porodu, to nie ma w tym nic trudnego. Trzeba jedynie wiedzieć parę rzeczy, które na pewno okażą nam się całkiem przydatne w tych wyliczeniach. To znaczy, możemy skorzystać też z gotowych kalkulatorów w internecie, które o wiele szybciej zrobią to za nas i dzięki którym nie będziemy musieli się obawiać, że popełnimy jakiś błąd w wyliczeniach. Poza tym możemy dzięki temu w ogóle sprawdzić, czy dobrze wszystko tutaj policzyliśmy. W każdym razie chętnie zrobimy to też sami. Na początek warto określić, kiedy dokładnie była ostatnio miesiączka. Jest to przecież dla nas punkt wyjścia, od którego zaczynamy. Kolejny krok to policzenie kolejnych trzydziestu sześciu tygodni. I tak dochodzimy do daty porodu. Trzeba jednak pamiętać, że dziecko wcale nie musi wtedy się urodzić. Może się bowiem okazać, że poród odbędzie się wcześniej lub nieco później niż planowana data. Zwykle nie ma w tym nic nadzwyczajnego i dziecko jest w stanie już w tym czasie całkiem dobrze samo funkcjonować poza organizmem matki. Musi jednak zwykle być pod opieką lekarzy, którzy upewnią się, że niczego mu nie brakuje i nie potrzeba jakichś dodatkowych badań.

Jak obliczyć termin porodu – to proste!

W każdym razie na pewno nie jest to tak trudne do wyliczenia, jakby się mogło wydawać. Czasami jednak lepiej będzie skorzystać z kalkulatora i przekonać się, czy gdzieś nie popełniliśmy błędu. Na pewno dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam określić, kiedy konkretnie będzie oczekiwany poród. Zatem na pewno powinniśmy sami z tego skorzystać i sprawdzić, jak sobie poradzimy w tych wyliczeniach.

Redakcja bebeoli.pl

Redaktorzy Bebeoli.pl to zespół zaangażowanych i doświadczonych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na temat dzieci, rodzicielstwa, zdrowia, zakupów i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, merytorycznych i inspirujących artykułów, które wspierają rodziców w codziennych wyzwaniach i pomagają im w wychowywaniu szczęśliwych i zdrowych dzieci.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Impreza firmowa w parku trampolin
zabawki

Poznaj wyjątkowy urok zabawek Goki

11 października 2022

malowanie farby

Jesteś zainteresowany reklamą?

malowanie farby