Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Apteczka niezbędna na wakacjach

4 września 2021 jakie leki zabrać na wakacje

Wyjeżdżając na wakacje, zanim udzielą nam się wszystkie pozytywne emocje, warto jest porządnie zaplanować swój bagaż. Jak to mówią kto przy sobie nosi, nikogo nie prosi, zatem oprócz podstaw, o których pamiętamy zawsze, zadbajmy również o osobistą apteczkę. W ten sposób oszczędzimy sobie sporo stresu i nerwów zupełnie niepotrzebnych podczas urlopu.

W trakcie pakowania zadajmy sobie pytanie jakie leki zabrać na wakacje?

Wybór leków do naszej apteczki, tak samo jak reszty bagażu będzie uzależniony od kilku czynników, musimy wziąć pod uwagę między innymi miejsce docelowe podróży, stan zdrowia podróżujących oraz rodzaj zagrożeń, których możemy się spodziewać na miejscu.

Wyjazdy wakacyjne wiążą się zazwyczaj z ciepłymi promieniami, dlatego podstawą jest ochrona przed słońcem. Podczas wypoczynku na zewnątrz oprócz jakże cennej witaminy D możemy dostarczyć sobie między innymi oparzeń słonecznych. Wszystkie kremy z wysokim filtrem słonecznym zarówno do ciała jak i twarzy są niezbędne na każdych wakacjach.

Kolejny must have w podróży to leki przeciwbólowe. Ibuprofen, paracetamol czy aspiryna będą dobrym zabezpieczeniem przed nagłym bólem brzucha czy głowy. Przy tym punkcie warto jest sprawdzić przepisy panujące w danym kraju, gdyż nie wszystkie środki przeciwbólowe będą legalne za granicą.
W zależności od problemów zdrowotnych podróżujących oprócz leków zażywanych na stałe zadbajmy o środki, które pomogą nam z problemami żołądkowymi czy alergiami. Nie pozwólmy, aby zatrucie pokarmowe lub uciążliwy katar zrujnowały nam wypoczynek.

Opatrunki

Każdy wyjazd może wiązać się z zadrapaniami i różnego rodzaju urazami zatem w bagażowej apteczce warto jest zapakować opatrunki, bandaże i plastry.
Preparaty miejscowe, łagodzące ukąszenia mogą również okazać się niezbędne. Wszyscy dobrze wiemy jak bardzo uciążliwe mogą okazać się świąd, ból i pieczenie.

Odwieczny problem każdego podróżującego to miejsce w bagażu. Pakując naszą apteczkę starajmy się je zaoszczędzić. W tym celu zrezygnujmy z pakowania całych opakowań, zabierzmy np. jeden plaster środków przeciwbólowych. Kolejnym sposobem efektywnego gospodarowania miejscem w walizce będzie stosowanie zastępczych, dużo mniejszych pojemników. Próbki kremów czy szamponów leczniczych wystarczą nam na kilka dni, a oszczędzą sporą przestrzeń.

Zabierając ze sobą podstawowe leki unikniemy kosztów korzystania z zagranicznych aptek, czasu na ich poszukiwanie oraz tego co najgorsze na każdych wakacjach – negatywnej energii. Pamiętajmy, aby zawsze sprawdzić miejsce do którego się wybieramy i być przygotowanym na różnego rodzaju zdarzenia losowe.

Redakcja bebeoli.pl

Redaktorzy Bebeoli.pl to zespół zaangażowanych i doświadczonych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na temat dzieci, rodzicielstwa, zdrowia, zakupów i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, merytorycznych i inspirujących artykułów, które wspierają rodziców w codziennych wyzwaniach i pomagają im w wychowywaniu szczęśliwych i zdrowych dzieci.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

domowy sposób przeciwwymiotny
jakie szczepienia są obowiązkowe w polsce
Komora hiperbaryczna - na co pomaga?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Komora hiperbaryczna - na co pomaga?