bebeoli.pl

dziecko, parenting

aranżacja małego pokoju dziecięcego w bloku
Zakupy

Jak zaaranżować mały pokój dla dziecka?

Przestrzeń dla dziecka jest bardzo ważnym elementem budowania jego świadomości i poczucia odrębności. Stworzenie dziecku nawet niewielkich rozmiarów pokój, w którym maluch może spać, bawić się lub uczyć, to bardzo ważne elementy. Zapewnienie dziecku nawet niewielkiej przestrzeni jest już bardzo dużym krokiem. Jak zaaranżować mały pokój, by można było czuć się w nim swobodnie, a jednocześnie, by niczego w nim nie brakowało?

Jak zaaranżować niewielką przestrzeń na pokój dla dziecka – na jakie elementy warto postawić?

Tutaj przede wszystkim należy postawić na funkcjonalność i estetykę. Dzięki temu z jednej strony przebywając w przestrzeni nawet niewielkiego pokoju wciąż można czuć się bardzo dobrze, z drugiej zaś strony wszystkie meble powinny być jak najbardziej przemyślane i ustawne, tak by można było swobodnie poruszać się po tej przestrzeni. Ważnymi punktami w pokoju każdego dziecka jest łóżko oraz biurko lub stolik, przy których dziecko spędza wiele czasu. W przypadku niewielkiej przestrzeni można połączyć te dwa elementy, dzięki czemu zaoszczędzimy bardzo wiele miejsca. Jak to zrobić?

Łóżko połączone z biurkiem, czyli jak estetycznie i funkcjonalnie urządzić pokój?

Coraz popularniejsze na rynku są zestawy, gdzie na dole znajduje się biurko do spędzania przy nim czasu, odrabiania lekcji, a na górze – bezpośrednio nad biurkiem jest łóżko, na które wchodzi się po drabince lub po schodkach. Jest to konstrukcja stabilna i bezpieczna, a co więcej sprawia, że pojawia nam się dodatkowa przestrzeń, którą możemy dowolnie zagospodarować. Dobrym pomysłem jest postawienie na dodatkowe miejsce do siedzenia w ciągu dnia. Fotel w kształcie piłki lub innego rodzaju wygodna pufa, na której można spędzać czas, czytając na przykład książkę czy oglądając film.

Aranżacja małego pokoju dziecięcego w bloku – jasna kolorystyka ścian

W niewielkiej przestrzeni trzeba pamiętać o tym, by nadmiernie nie zagracić pokoju, ponieważ wówczas dziecko będzie miało trudności z utrzymaniem porządku. Mniej rzeczy, ale wysokiej jakości pozwoli na dobrą organizację i przede wszystkim naukę tej organizacji. Ponadto w niewielkich przestrzeniach bardzo dużą rolę odgrywa kolorystyka oraz światło wpadające przez okno. Dlatego warto pamiętać o tym, by pokryć ściany pokoju jasną farbą. Dzięki temu przestrzeń optycznie będzie wydawała się większa. Podobnie z oknem, warto stawiać na jasne zasłonki lub żaluzje, dzięki czemu wciąż sporo światło będzie wpadać do pokoju. Wszystkie te elementy razem połączone, mogą przynieść bardzo zadowalające efekty.