bebeoli.pl

bebeoli.pl – dziecko, parenting

przekłuwanie uszu dzieciom
Dziecko

Przekłuwanie uszu dzieciom

Temat tego artykułu będzie takim, w którym zdania będą bardzo podzielone. Jedni z rodziców uważają bowiem, że należy to zrobić wtedy, kiedy dziecko (a dokładniej mówiąc dziewczynka) będzie tego świadome, inni natomiast, że dobrze to zrobić w wieku niemowlęcym. Chodzi o przekłuwanie uszu dzieciom.

Kiedy powinno się przebić uszy dzieciom?

Gdy zastanawiamy się, kiedy to zrobić, możemy skorzystać z Internetu, albo zapytać o zdanie kogoś z naszych znajomych, kto ma dziecko, którym jest dziewczynka i kiedy miała przekłuwane uszu. Gdy wpiszemy odpowiednie hasło kluczowe w sieci, dowiemy się, że nie ma odgórnych przepisów, które dotyczą tego, w jakim wieku można przekłuwać dziecku uszy, jednak jest odradzane wykonanie tego zabiegu bardzo małym dzieciom. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, w jakim salonie kosmetycznym ten zabieg jest wykonywany. Być może zostanie to zaproponowane młodej mamie, która będzie miała umówioną wizytę u swojej kosmetyczki i pójdzie tam razem z dzieckiem? Gdy kobiety zostają mamami, wiele spraw muszą załatwić w towarzystwie dziecka i jedną z nich jest właśnie wizyta w salonie kosmetycznym. Wszystko jednak zależy od nas.

Czy przebijanie uszu małym dzieciom to dobry pomysł?

Jeśli nie chcemy narażać dziecka na tak naprawdę niepotrzebny ból i płacz, lepiej jest zapytać nasze dziecko o to, czy chciałoby mieć kolczyki w uszach, gdy będzie na tyle duże, że będzie chciało to zrobić. Z drugiej zaś strony nawet małym dzieciom są przekłuwane uszy, aby wtedy gdy dorosną, nie musiały bać się tego zabiegu. Tak, jak zostało to powiedziane, zdania w tej sprawie mogą i na pewno są podzielone. Kolczyki jednak dodają uroku każdej, nawet wbrew pozorom jeszcze małej kobiecie i są dodatkiem do każdego jej ubioru. Zarówno małe, jak i większe dziewczynki, oraz nastolatki i dorosłe kobiety używają biżuterii w swoich stylizacjach, aby ładnie wyglądać. Gdy kobieta będzie miała przekłute uszy, będzie mogła mieć ubrane każde kolczyki.

Przebijanie uszu dziecku – za i przeciw

Problem polega na tym, czy lepiej jest ten zabieg wykonać nieświadomemu dziecku, aby nie musiało się tego bać w przyszłości, czy lepiej uświadomić dziewczynce to, kiedy zamarzy jej się posiadanie kolczyków. Tego rodzaju biżuteria to chociażby dobry pomysł na prezent urodzinowy, czy komunijny. Otrzymując w prezencie kolczyki, dziewczynka z już przekłutymi uszami będzie mogła od razu je założyć, natomiast, gdy taki zabieg nie jest wykonany, trzeba będzie z tym zaczekać. Prędzej czy później jednak każda dziewczyna będzie chciała mieć w posiadaniu przynajmniej kilka par kolczyków, pasujących do jej ubioru. Pytaniem pozostaje to, kiedy najlepiej przekłuć dziewczynce uszy. Decyzja należy albo do naszego dziecka, albo… do nas samych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.