bebeoli.pl

dziecko, parenting

przekłuwanie uszu dzieciom
Dziecko

Przekłuwanie uszu dzieciom

Temat tego artykułu będzie takim, w którym zdania będą bardzo podzielone. Jedni z rodziców uważają bowiem, że należy to zrobić wtedy, kiedy dziecko (a dokładniej mówiąc dziewczynka) będzie tego świadome, inni natomiast, że dobrze to zrobić w wieku niemowlęcym. Chodzi o przekłuwanie uszu dzieciom.

Kiedy powinno się przebić uszy dzieciom?

Gdy zastanawiamy się, kiedy to zrobić, możemy skorzystać z Internetu, albo zapytać o zdanie kogoś z naszych znajomych, kto ma dziecko, którym jest dziewczynka i kiedy miała przekłuwane uszu. Gdy wpiszemy odpowiednie hasło kluczowe w sieci, dowiemy się, że nie ma odgórnych przepisów, które dotyczą tego, w jakim wieku można przekłuwać dziecku uszy, jednak jest odradzane wykonanie tego zabiegu bardzo małym dzieciom. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, w jakim salonie kosmetycznym ten zabieg jest wykonywany. Być może zostanie to zaproponowane młodej mamie, która będzie miała umówioną wizytę u swojej kosmetyczki i pójdzie tam razem z dzieckiem? Gdy kobiety zostają mamami, wiele spraw muszą załatwić w towarzystwie dziecka i jedną z nich jest właśnie wizyta w salonie kosmetycznym. Wszystko jednak zależy od nas.

Czy przebijanie uszu małym dzieciom to dobry pomysł?

Jeśli nie chcemy narażać dziecka na tak naprawdę niepotrzebny ból i płacz, lepiej jest zapytać nasze dziecko o to, czy chciałoby mieć kolczyki w uszach, gdy będzie na tyle duże, że będzie chciało to zrobić. Z drugiej zaś strony nawet małym dzieciom są przekłuwane uszy, aby wtedy gdy dorosną, nie musiały bać się tego zabiegu. Tak, jak zostało to powiedziane, zdania w tej sprawie mogą i na pewno są podzielone. Kolczyki jednak dodają uroku każdej, nawet wbrew pozorom jeszcze małej kobiecie i są dodatkiem do każdego jej ubioru. Zarówno małe, jak i większe dziewczynki, oraz nastolatki i dorosłe kobiety używają biżuterii w swoich stylizacjach, aby ładnie wyglądać. Gdy kobieta będzie miała przekłute uszy, będzie mogła mieć ubrane każde kolczyki.

Przebijanie uszu dziecku – za i przeciw

Problem polega na tym, czy lepiej jest ten zabieg wykonać nieświadomemu dziecku, aby nie musiało się tego bać w przyszłości, czy lepiej uświadomić dziewczynce to, kiedy zamarzy jej się posiadanie kolczyków. Tego rodzaju biżuteria to chociażby dobry pomysł na prezent urodzinowy, czy komunijny. Otrzymując w prezencie kolczyki, dziewczynka z już przekłutymi uszami będzie mogła od razu je założyć, natomiast, gdy taki zabieg nie jest wykonany, trzeba będzie z tym zaczekać. Prędzej czy później jednak każda dziewczyna będzie chciała mieć w posiadaniu przynajmniej kilka par kolczyków, pasujących do jej ubioru. Pytaniem pozostaje to, kiedy najlepiej przekłuć dziewczynce uszy. Decyzja należy albo do naszego dziecka, albo… do nas samych.