Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Hulajnoga 3 kołowa – stworzona z myślą o najmłodszych

24 stycznia 2022 Hulajnoga 3 kołowa

Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem dla każdego rodzica. Z drugiej jednak strony najmłodsi już od pierwszych lat życia pragną poznawać świat i nieustannie się bawić. Wiosną i latem bardzo chętnie poruszają się po chodniku nie na piechotę, a na rowerkach czy hulajnogach. Jak pogodzić dziecięce temperamenty i kwestię bezpieczeństwa? W bardzo prosty sposób, bowiem wystarczy postawić na hulajnogę 3 kołową, stworzoną z myślą o najmłodszych.

Hulajnoga 3 kołowa  – od ilu lat?

Rodzice często zastanawiają się, od jakiego wieku maluchy mogą używać hulajnogi 3 kołowej? Otóż w zdecydowanej większości przypadków hulajnoga 3 kołowa przeznaczona jest dla trzylatków, choć to właśnie rodzice, we własnym zakresie powinni ocenić, kiedy dziecko jest gotowe na pierwszą jazdę hulajnogą 3 kołową. Czasami jeżdżą nią nawet dwulatki – wszystko zależy od tego, jak mocno rozwinięta jest motoryka dziecka. Co ważne, hulajnoga 3 kołowa przeznaczona jest także dla tych, którzy nie potrafią jeszcze jeździć na rowerze. Stanowi ona doskonały wstęp do tego, aby z czasem spróbować swoich sił w jeździe rowerowej.

Postaw na bezpieczeństwo

Żywotne, chętne do zabawy dzieci są nie do opanowania – warto więc, zamiast studzić ich ogromny entuzjazm, zachęcić je do bezpiecznej zabawy, wybierając najwyższej jakości produkty. Hulajnoga 3 kołowa dla dziecka musi spełniać wszelkie standardy bezpieczeństwa, aby sama w sobie nie stanowiła zagrożenia dla malucha. Jeśli dziecko przestrzega zasad poruszania się po drodze, to z hulajnogą 3 kołową dobrej jakości będzie bezpieczne. Co ważne, hulajnoga 3 kołowa powinna łatwo się składać, dzięki czemu nie zajmuje w domu zbyt wiele miejsca, a dodatkowo można wygodnie przewieźć ją samochodem. Wybierzmy model ,który posiada antypoślizgowy podest oraz regulowaną rączkę, dzięki której hulajnoga posłuży dziecku przez kilka sezonów.

Dodatkowe akcesoria

W kontekście bezpieczeństwa bardzo ważne jest zadbanie o to, aby dziecko zawsze miało na sobie kask i ochraniacze, gdy jedzie na hulajnodze. Nie można o tym zapominać, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, a może dojść do wypadku. Co ważne, kas i ochraniacze przydatne są nie tylko najmłodszym, ale również nieco starszym dzieciom. Odpowiednie wyposażenie zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo jazdy. Warto założyć kask i ochraniacze dziecku, które porusza się nie na klasycznej hulajnodze 3 kołowej, ale na modeli 2w1, który początkowo pełni rolę jeździka. W razie upadku głowa dziecka jest chroniona przed urazami mechanicznymi.

Redakcja bebeoli.pl

Redaktorzy Bebeoli.pl to zespół zaangażowanych i doświadczonych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na temat dzieci, rodzicielstwa, zdrowia, zakupów i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, merytorycznych i inspirujących artykułów, które wspierają rodziców w codziennych wyzwaniach i pomagają im w wychowywaniu szczęśliwych i zdrowych dzieci.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Impreza firmowa w parku trampolin
zabawki

Poznaj wyjątkowy urok zabawek Goki

11 października 2022

malowanie farby

Jesteś zainteresowany reklamą?

malowanie farby