bebeoli.pl

dziecko, parenting

Jak spędzić czas z dzieckiem
Dziecko

Jak spędzić czas z dzieckiem podczas spaceru?

Jesień to pora roku, która zdecydowanie sprzyja długim, powolnym spacerom w blasku już nieśmiało zaglądających przez drzewa promieni słońca oraz wielobarwnych liści, którymi usłane są parkowe alejki. Aby spacery z dzieckiem były jeszcze przyjemniejsze, warto pomyśleć o ciekawych aktywnościach, które umilą czas zarówno maluchowi, jak i jego rodzicom.

Spacerowa lista przygód

Są dzieci, które uwielbiają spacerować i mogłyby robić to przez cały dzień, nie wymagając przy tym żadnych specjalnych atrakcji. Jednak istnieją również takie, które dość szybko zaczynają się nudzić. Idealnym pomysłem na urozmaicenie spaceru takiego dziecka będzie spacerowa lista, którą warto przygotować przed wyjściem z domu. Na liście należy zawrzeć wszystkie „punkty wycieczki”oraz miejsca/rzeczy, których będziemy wypatrywać z maluchem podczas spacerowania. Mogą to być kaczki w pobliskim zbiorniku wodnym, samochód o konkretnym kolorze, dowolnie wybrane drzewo czy krzew i tym podobne. Dziecko będzie w ten sposób skupione na poszukiwaniach przez całą drogę, dzięki czemu nie będzie się rozpraszać.

Nauka i zabawa jednocześnie

Innym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem podczas spaceru jest nauka poprzez zabawę. Chociażby nauka dodawania i odejmowania na znalezionych w parku liściach, kasztanach czy żołędziach. Jeśli o tych jesiennych atrybutach mowa, świetnym pomysłem na zabawę będzie zbieranie ich, a następnie przygotowywanie w domu jesiennych dekoracji – leśnych ludzików czy stroików w kolorach jesieni. W kwestii zabaw edukacyjnych, bardzo fajną aktywnością pozwalającą na naukę alfabetu jest gra, w której rodzic podaje dowolną literkę alfabetu, a dziecko szuka w otoczeniu przedmiotu zaczynającego się właśnie na tę literę. Ta zabawa ma również inną formę – rodzic wybiera jakiś przedmiot w pobliżu i próbuje go opisać bez używania konkretnej nazwy. Dziecko ma za zadanie odgadnąć, o jaki obiekt chodzi.

Komfort jazdy przede wszystkim

Pomysłów na spacerowe zabawy jest naprawdę wiele. Jednak długie spacery, szczególnie z małymi dziećmi, często kończą się zmęczeniem, dlatego warto zaopatrzyć się w dobry wózek, dzięki którym pokonywanie kolejnych kilometrów nie będzie żadną trudnością nawet w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych. Dobrym wyborem będzie wózek Cybex – znany i lubiany przez rodziców, który pozwala na dostosowanie poszczególnych elementów do konkretnych potrzeb malucha oraz jego opiekuna. To wózek dziecięcy, który łączy w sobie komfort jazdy oraz staranne i solidne wykonanie z dobrych jakościowo, trwałych materiałów.