Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Co robić, kiedy dziecko nie chce spać?

11 maja 2021 niemowlę nie chce spać

Chyba wszyscy rodzice mieli do czynienia z sytuacją, kiedy niemowlę nie chce spać. Starają się oni wtedy na wszelkie możliwe sposoby sprawiać, żeby małe dziecko usnęło. Jeżdżenie wózkiem, śpiewanie piosenek, noszenie na rękach, a nawet jazda samochodem to kilka sposobów, dzięki którym dziecko uśnie. No właśnie, tak jest w teorii. Praktyka nie wygląda tak prosto. Płacz, krzyk, marudzenie, rodzice którzy po kilkuminutowym ”sprawdzeniu” jednej opcji usypiania decydują się na drugą, co wydłuża czas usypiania, przejmowanie tego obowiązku na drugiego z rodziców… Przykłady można by mnożyć.

Gdzie szukać pomysłów na usypianie dziecka?

O ile po pewnym czasu ”wpadniemy” na to, w jaki sposób dziecko usypia, po jakimś czasie… przestaje to działać i musimy wymyślić coś innego. Co za tym idzie, możemy szukać pomocy chociażby w Internecie. Co ciekawe, jednym ze sposobów na usypianie dziecka jest… odgłos suszarki do włosów. Nie musimy jednak włączać jej do prądu. Wystarczy znaleźć w sieci odgłos suszarki w formacie mp3 i pobrać go na telefon, albo włączyć go w Internecie. Gdy jednak z jakiegoś powodu nie będziemy mieli dostępu do sieci, wspomniane wcześniej pobranie takiego pliku będzie dobrym rozwiązaniem. Chyba nie wpadlibyśmy na to, że tego rodzaju odgłosy, jak suszarka, czy szum morza mogą działać na dziecko usypiająco.

Dziecko nie chce spać – sprawdzone sposoby

Z początku oczywiście nie wierzymy, że coś takiego ma rację bytu, ale gdy nasze dziecko nawet codziennie nie może usnąć mimo tego, że staramy mu się w tym pomóc na wszelkie sposoby, chwytamy się każdej deski ratunku. Przecież jeśli czegoś nie spróbujemy, to nigdy się nie dowiemy, czy było warto. A jak widać, różnego rodzaju odgłosy mogą nam pomóc w usypianiu dzieci. Zawsze warto mieć jakiś dobry pomysł aby pomóc dziecku w wykonywaniu codziennych czynności. Usypianie dziecka jest przykładem takiej czynności. Mało kiedy małe dziecko przecież usypia samo i trzeba często bardzo się postarać, żeby udało się to zarówno dziecku, jak i osobie, która dziecko usypia.

Nawet z pozoru niezawodne sposoby na usypianie dziecka po jakimś czasie przestają działać, więc trzeba wymyślić coś innego i wprowadzić to w życie. Nawet jeżeli coś wydaje nam się wręcz niedorzeczne, to jeśli działa to… okazuje się nie być niedorzeczne. Trzeba tylko odważyć się to sprawdzić we własnym zakresie. Decydując się na posiadanie dziecka, musimy być świadomi tego, że z pozoru proste czynności mogą okazać się bardzo trudne, natomiast z czasem wszystko będzie o wiele łatwiejsze, niż na początku. Przecież wszyscy rodzice musieli jakoś sobie radzić, prawda?

Redakcja bebeoli.pl

Redaktorzy Bebeoli.pl to zespół zaangażowanych i doświadczonych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na temat dzieci, rodzicielstwa, zdrowia, zakupów i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, merytorycznych i inspirujących artykułów, które wspierają rodziców w codziennych wyzwaniach i pomagają im w wychowywaniu szczęśliwych i zdrowych dzieci.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Impreza firmowa w parku trampolin
zabawki

Poznaj wyjątkowy urok zabawek Goki

11 października 2022

malowanie farby

Jesteś zainteresowany reklamą?

malowanie farby