bebeoli.pl

dziecko, parenting

O jakich aspektach należy pamiętać
Zakupy

O jakich aspektach należy pamiętać, decydując się na zakup obrączki?

Para przygotowująca się do ślubu musi podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z bardziej istotnych jest ta, która dotyczy obrączek. Są one przecież nie tylko wymaganym przez prawo symbolem zawarcia związku małżeńskiego. Trudno nie myśleć o nich także jako o biżuterii, którą będziemy nosić przez całe dalsze życie. Od obrączek oczekuje się zatem nie tylko atrakcyjnego wyglądu, ale również wygody Nieprzemyślana decyzja może więc pociągać za sobą poważne konsekwencje.

Obrączki – rodzaje i stylistyka

Choć kolejne pary pojawiające się w salonie jubilerskim różnią się między sobą, łączy je to, że w pierwszej kolejności analizują wygląd obrączek. Trudno się temu dziwić, skoro obrączka ma być noszona przez lata. W związku z tym, powinna się podobać każdemu z partnerów. Jubilerzy stawiają w tym kontekście na różnorodność, w salonie bez trudu można więc znaleźć zarówno klasyczne modele wykonane ze złota, jak i te nietuzinkowe – często posiadające dodatkowe zdobienia. Możliwości jest wiele – przed podjęciem decyzji warto jednak zadać sobie pytanie, co miało na nią rzeczywisty wpływ.

Nawet jeśli o danym stylu wiadomo, że jest modny, nie warto sięgać po obrączki nawiązujące do niego, jeśli nie podobają się jednemu z narzeczonych. Moda jest kapryśna i szybko przemija, a noszenie na palcu biżuterii, która jest odbierana jako nieatrakcyjna, potrafi być irytujące. Wybór idealnego modelu jest wyzwaniem tak dla przyszłej Panny Młodej, jak i dla Pana Młodego, kobiety muszą mieć jednak na uwadze jeszcze jeden aspekt, którego nie powinno się ignorować. Warto, aby zastanowiły się, czy zamierzają nosić także pierścionek zaręczynowy i czy obrączka pasuje do niego.

Z jakiego materiału powinny być wykonane obrączki?

Wybór stylu, w jakim ma być utrzymana obrączka, nie jest jedyną decyzją, jaką należy podjąć. Niemniej istotne jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, z jakiego kruszcu ma być ona wykonana. Pary, które mają w planie noszenie jej na co dzień, powinny skłaniać się przede wszystkim ku materiałom znanym z tego, że są odporne na zarysowania. Na szczęście, również tym razem nie da się ukryć, że jest w czym wybierać. Obrączki mogą być wykonane ze złota – białego, żółtego lub różowego, spore grono zwolenników posiadają jednak również srebro oraz platyna.

Chcąc uszeregować kruszce z względu na swoją popularność, pierwsze miejsce należy przyznać złotu. Pary zwykle decydują się na te o próbie 0,585 i trudno się im dziwić, bo jest to znakomity kompromis pomiędzy trwałością obrączek oraz ich ceną. Coraz modniejsze stają się jednak także obrączki wykonane z platyny. Te zachwycają swoją niewymuszoną elegancją. Nie można nie docenić i tego, że prezentują się znakomicie bez względu na to, czy zostaną ozdobione kamieniem szlachetnym, czy też nie.

Profil obrączek i jego znaczenie

Choć może się wydawać, że profil obrączek nie jest tak ważny jak to, z jakiego kruszcu mają być one wykonane, nie jest to również szczegół, który moglibyśmy zlekceważyć. W sprzedaży dostępne są zarówno obrączki płaskie, jak i półokrągłe, coraz większym zainteresowaniem cieszą się też modele wklęsłe. Wybór wpływa na komfort ich noszenia i sposób prezentowania się. Obrączki płaskie będą z pewnością najlepszą z opcji wtedy, gdy będziemy chcieli wprowadzić do nich dodatek w postaci kamienia szlachetnego. Także ich półokrągłe odpowiedniki cieszą się jednak dużą popularnością, bo prezentują się pięknie również wolne od zdobień. Modele wklęsłe są spotykane najrzadziej, ich popularność rośnie jednak szybko, bo są rozwiązaniami bardzo atrakcyjnymi wizualnie, a przy tym niekonwencjonalnymi.

Artykuł powstał we współpracy z https://luva.pl/